Will Wright

Will Wright je člověk, který za všemi Simíky vlastně stojí – duchovní otec celé série The Sims i souvisejících Sim her jako Sim City nebo Spore.

Will Wright

Will Wright

Will Wright se narodil 20. ledna 1960 v Atlantě, Georgii.

Svou první hru Raid on Bungeling Bay vytvořil ve svých 24 letech, ale slávu mu přinesl až další jeho počin. V roce 1987 založil s investorem Jeffem Braunem společnost Maxis, aby společnost vydala SimCity, hru, která se nesmazatelně zapsala do herní historie.

Mezi další slavné hry, pod kterými je Will Wright podepsán, patří například SimCity 2000, SimCity 3000, The Sims, The Sims 2 nebo Spore a datadisky k těmto hrám. Méně známé jsou jeho prvotina Raid on Bungeling Bay a odnože sim her jako SimEarth, SimAnt, SimLife, SimFarm, SimCopter, SimGolf nebo The Sims Online (RIP).

Společnost Maxis byla sice v roce 1997 koupena vydavatelskou společností Electronic Arts, nicméně studio si zachovávalo dlouho i svou značku a trvalo zhruba deset let, než byla značka Maxis vzata do pozadí.

Ze společnosti Electronic Arts Will Wright odešel oficiálně v roce 2009, ale nadále má svůj hlas ve vývoji některých her.

Obdržel řadu ocenění za přínos hernímu průmyslu a patří k nejuznávanějším herním vývojářům a designérům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *